sobota 18. augusta 2018

Lago di Garda #2Okrem kúpania sa v jazere či v bazéne a nič nerobenia, za tým sa podľa mňa sem na Lago di Garda nechodí, sa tú da podnikať obrovské množstvo aktivít. Napríklad, mne veľmi blízke lozenie po horách. Na východnom pobreží sa rozprestiera pohorie Monte Baldo s najvyšším vrcholom okolo 2.200m.n.m. Tu sme podnikli dve túry. Jednu ťažšiu, viac sme sa zapotili a našlapali na vrch Telegrafo a k chate Rifugio Telegrafo. Martin stretol zoči-voči kamzíka, no keďže je zásadne ďaleko napred ako my, veľmi mu toto stretnutie neveríme!
Na druhú túru sme sa najprv vyviezli jedinou lanovkou hore na Monte Baldo (ráno začalo v hodinovej fronte na lanovku, lebo viacerí ľudia sa chceli hore len odviesť) a odtiaľ už len rekreačná vychádzka v zážitkovom teréne za nekonečnými až nechutnými výhľadmi na Lago di Garda. Ale to je presne to, čo ja na turistike potrebujem. Nechutné výhľady!
Momentálne sme na západnom pobreží, pohorie je tu nižšie a podnikli sme tu jednu menšiu túru k pútnickemu kostolu Santuario Montecastello. Bol to prvý deň pod mrakom a ochladilo sa a bola prevažne hmla a deti nadávali, lebo sa im veľmi nechcelo. Ale misia splnená!

Musím spomenúť, že sem na Lago di Garda som sa tešila, na ten mix aktívneho relaxu s nič nerobením. No je tu nad očakávanie krásne! Jazero je tak veľké, že je tu normálne vlnobitie, miestami nedovidíte na koniec a to, že nie ste pri mori, zistíte až keď sa okúpete a voda vlastne nie je slaná.

Viac fotiek a zážitkov je na instagrame.

fotky na iPhone 
1 komentár:

  1. hodně mě láká nějaká taková výprava! už jen kvůli tomu jezeru

    OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)