utorok 25. júla 2017

leto s ... knihamiKeď je cez prázdniny počasie pod psa a ja mám naplánované na celé dni s deťmi len kúpalisko.. Náhradný program sa mi akosi nedarí vymýšlať, oblečiem si niečo pekné a ideme do mesta nakúpiť čítanie na dovolenku.

Vrtím sa pred zrkadlom a Dorotka mi s chladnou tvárou oznamuje, že veď ideme len do Martinusu. Pre seba som vybrala pokračovania perfektnej talianskej ságy a potom zdá sa trochu smutné príbehy, také mám rada.

V súčasnej teenage literatúre však trochu tápam (teda dobrodružné ako Julies Verne si čítame stále na dobrú noc) skôr myslím knihy, ktoré ich budú baviť čítať si len pre seba.. Dorotke (bude mať trinásť) som odporučila od Zuzany Štelbaskej Trinásťročných a Štrnásťročných, bola nadšená / viac o týchto knihách na LeMini presne tu/.
Deti oslovujú len krikľavé obálky, no ja chcem niečo viac. Vybrali sme nakoniec spoločnými silami niečo slovenské, niečo dosť drsné a niečo viac rozprávkové.
A ozaj, ak máte nejaké fajn tipy, čo by dospievajúci jedinci mohli čítať (teda okrem Divergencie a Selekcie či čo to je za veci dnes v tých kníhkupectvách), budem rada za návrhy. Klasické dievčenské romány im mienim podstrčiť trochu neskôr, na tie treba byť tiež už trochu viac zrelý.

oblečené mám nohavice a baleríny Zara, tričko Monki, batoh uashmama.sk
fotky na iPhone5 komentárov:

 1. Ferrante je úchvatná! Pre dievčatá... Taký Brat mlčanlivého vlka od Kláry Jarunkovej - no obálka ich nenadchne.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Určitě jsi jednou z mých inspirací, zbožňuji tuto eleganci a často překvapivou kombinaci oblečení :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. "Neobyčajné deti slečny Peregrinovej" by sa tiež mohli páčiť

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Již po několikáté představuješ skvělou knížku! Také je na mém seznamu „must-read”.
  Velmi ráda si čtu knížky před tím, než si na to zajdu do kina a stejně chci postoupit i v tomto případě 

  OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)