štvrtok 6. októbra 2016

EatPoland!
Minulý týždeň sme mali (ešte spolu s ďalšími vyvolenými) jedinečnú možnosť ochutnať poľskú kuchyňu. A ako som už písala na fb aj na instagrame, o poľskej kuchyni netuším ja nič. Bola to pre mňa teda výborná príležitosť, ako napraviť moju nevedomosť.
EatPoland - túto parádnu udalosť organizuje poľský časopis USTA magazin v spolupráci s poľským ministerstvom zahraničných vecí a ich cieľom je priblížiť ich hosťom (ktorí zdieľajú spoločnú vášeň k dobrému jedlu) poľskú kuchyňu a lokálne poľské výrobky. Bratislavská edícia sa konala v Modre v krásnych priestoroch neco modra.
A teraz sa dostávame k hlavnému menu. Večeru pre nás pripravil úžasne očarujúci kuchár Michal Gnilka. Pred každým chodom nám vždy porozprával o tom, čo dostaneme na tanier. Vyzeral presne ako na tejto fotke, plus sa pekne usmieval a bol fakt milý (nemali sme mu my, ja a workoholik, hneď na úvod prezradiť, že tvoríme 20 rokov pár..).
No a čo sme jedli? Vegetariánske menu plné rôznych kombinácií a chutí, podrobnosti neviem, nedávala som celkom pozor, čo Michal rozprával. Všetky chody boli však lahodné a najviac mi chutila polievka - silný vývar s plnenými cestovinami a s kuriatkami.
Vďaka za pozvanie, bol to krásny večer!
Kto sleduje instagram, má vždy bonus - fotka mňa a workoholika je na instagrame presne tu

1, 3 fotka Krzysztof Kozanowski
2. fotka ja na iPhone


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)