utorok 6. septembra 2016

Madrid vol. 1

Ak budem pokračovať ešte v chronologickom poradí o navštívených letných destináciách, posty s názvom Portugal už nebudú, pretože z portugalského Algarve sme zamierili rovno do Madridu. Tu sa teda ešte na pár dní pristavím.
Najprv len tak zľahka. Ono chodiť a užívať si mesto so sprievodcom Monocle (ktorý nám presne sedí do aktuálneho vkusu a životného štýlu) je zárukou iného pohľadu na mesto.
A tak je celkom možné, že sa zrazu dobrovoľne ocitnete na mieste Matadero Madrid - čo je  bývalý bitúnok, ktorý v Madride stojí už od začiatku 20. storočia a navrhol ho španielsky architekt Luis Bellido. Od roku 2007 toto svojou rozlohou aj architektúrou veľkolepé miesto, mesto pretransformovalo na multifunkčné umelecké centrum. Dnes tam nájdete priestory s kinosálou, koncertnú halu, kaviareň, výstavné priestory, ale aj umeleckú školu. Preto nás tam The Monocle Travel Guide Series vlastne poslal.

Fascinuje ma, keď mesto dokáže využiť rôzne miesta z pôvodne úplne iným zameraním, na všestranný priestor pre širokú verejnosť. Žial, asi vieme ako by starý bitúnok skončil na Slovensku ...

fotky na iPhone

2 komentáre:

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)