pondelok 29. augusta 2016

Portugal vol.8


lagúna rezervácie Ria Formosa 

ostrov Culatra / Ria Formosa
výhľad z terasy na strechy mesta Olhão
pláž na ostrove Culatra

pláž Benagil

Aby som zachovala postupnosť príspevkov / pohľadníc z našej dovolenky, nesmiem vynechať náš týždeň v južnej časti Portugalska - v Algarve.
Predpokladala som, že sa presúvame do najviac turistickej zóny Portugalska v najviac turistickej sezóne a tak som radšej nemala žiadne veľké očakávania (teda dúfala som v teplejší oceán).
Bývali sme v krásnom bielom zrekonštruovanom rybárskom dome v centre starého mesta Olhão (snáď bude aj sólo post). Niekoľko terás a poschodí domu nám zabezpečovalo dostatok pohybu na vzduchu a nekonečný výhľad buď na strechy mesta, alebo na oceán..
V okolí Olhão sa nachádzajú ostrovy rezervácie Ria Formosa. Na ich pláže je to trajektom cca 30 minút, alebo sme to neskôr vylepšili taxíko-loďou (10 minút). Od prístavu prejdete pešo na dlhé pláže s jemným pieskom a čo viac, aj v hlavnej turistickej sezóne skoro bez ľudí. Juchú!
Tu na juhu má oceán už normálnu kúpaciu teplotu. Vlny však boli stále, ale o to bolo vo vode viac zábavy.
Jeden deň sme boli ešte omrknúť aj pláž Benagil ako ďalší druh pláže lemovanej vysokými útesmi a oranžovým pieskom. Opäť však obrovské nekoordinované vlny, takže sme len pozorovali kúpania chtivých odvážlivcov a dámy, ktoré to celkom neodhadli a vo vlnách prichádzali o plavky.

Čo je na LeSimple najnovšie sa dozviete najrýchlejšie na instagrame.

fotky ja na iPhone

2 komentáre:

 1. Vyzerá to tam nádherne! O Algarve som sa už niečo napočúvala a už som zaradila na zoznam miest, ktoré rozhodne potrebujem/musím/chcem navštíviť. Krásne fotky. Keď budeš mať chvíľku čas, budem rada keď sa pripojíš k TRAVEL INSPIRATION na mojom blogu. Budem sa tešiť. o)

  Anna xoxo
  www.flostenparadise.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj to je nadhera, vela miest, ktore sa oplatia navstivit! urcite odporucam :)

   Odstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)