štvrtok 18. augusta 2016

Portugal vol.5

Dnešný príspevok je o niekoľkých historických monumentoch, ktoré sa nám za posledných pár dní podarilo navštíviť (i keď s veľmi chabým nadšením ostatných účastníkov zájazdu).
Najviac ma zaujal hrad a kláštor v jednom s názvom Hrad rytierov Kristovho rádu (Convento de Cristo). Už len pre toto pomenovanie som celú stavbu v mestečku Tomar musela vidieť na vlastné oči. Skoro dve hodiny sme blúdili všetkými sprístupnenými zákutiami kláštora, hradu, kostola, záhrady aj hradbami. Výborný zážitok. Prvé tri fotky.


Druhý portugalský monument bol Mosteiro da Batalha. Ohromné gotické dielo postavené ako symbol  portugalskej nezávislosti na Španielsku. Opäť je to vlastne kláštor, tentokrát však s veľmi impozantnými rozmermi kláštorného kostola (4. fotka): výška 32 m a dĺžka 88m. Ďalšou zaujímovasťou sú nedokončené kaplnky, čiže bez stropu a potom tam takto pekne hrá svetlo - 6. fotka.No a cestou z centrálneho Portugalska do Lisabonu sme sa zastavili na veľmi rýchlu návštevu Sintry konkrétne Palácio de Pena. Mix architektonických štýlov na želanie kráľa Ferdinanda II. vás buď očarí, alebo budete len nechápavo zdvíhať obočie. Jednoducho také rozprávkové kulisy s obrovským množstvom turistov za nie celkom lacné vstupné 49€ rodinný ticket (na porovnanie v dvoch vyššie spomenutých kláštoroch boli deti zadarmo a dvaja dospelý spolu za 6€).
V cene lístka je aj vstup do veľkolepého parku a záhrad, kde sa môžete motať zbytok dňa. A ešte z hradieb je pekný výhľad na okolie a oceán. Inak no čo ja viem.. :)

fotky ja na iPhone


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)