pondelok 15. augusta 2016

Portugal vol.4
Ak ma niečo za ten jeden deň v Porto zaujalo viac ako malebné staré mesto a pamiatky, tak to bol areál múzea moderného umenia Serralves. Moderná budova múzea totiž stojí v záhrade vily Casa de Serralves.
Táto vila ma celkom opantala. Hlavne celkom nečakane, vôbec som jej existenciu netušila. Kráčame s mapkou areálu v ruke, hľadáme čudné umenie rozmiestnené v záhradách a zrazu sa pred nami týči ružový dom. Na prvý pohľad divný, ale sprístupnený verejnosti. Teraz začína celá paráda.
Dom postavený v roku 1930 v štýle Art Deco podľa projektu francúzskeho architekta Charlesa Siclis, a tiež s výrazným vplyvom architekta Marques da Silva, vás hneď očarí netradičným a veľkolepým riešením interiéru. Nečakané a obrovské okenné tabule, majestátna vstupná hala, ružová kúpeľňa, prepojenie s veľkými záhradami a ešte oveľa viac v sebe skrýva tento ružový dom. Viac sa dočítate napr. tu.
Prislúchajúce záhrady boli pre mňa rovnako veľkým zážitkom. V odlahlom kúte sme vyplašili voľne žijúce papagáje (boli to zelené vtáky, takže vrabce to neboli), deti si zahrali piškvorky na nepoužívanom tenisovom kurte pri čajovom domčeku ...
Jednoducho, ak pôjdete do Porta, tento areál musíte navštíviť!
Už tradične viac je na instagrame.

fotky ja na iPhone 


2 komentáre:

  1. Nakrajsie miesta som tiez vzdy objavila necakane :) Ta ruzova kupelna je presne moj styl!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Skvelý tip. Nádherné miesto. A teraz túžim po ružovej kúpelni. A to ani nemám ružovú rada. o)

    Anna xoxo
    www.flostenparadise.com

    OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)