piatok 1. apríla 2016

Be green!
Byť ohľaduplný k životnému prostrediu, recyklácia.. to dnes počúvame takmer odvšadiaľ. No ako to naozaj zrealizovať? Jednoducho. Na začiatok postačí vaše odhodlanie niečo zmeniť.
Aj vo vašej domácnosti sa dá šetriť a tak byť zároveň ohľaduplný k životnému prostrediu, napríklad úsporou vody a energie, triedením odpadu, pestovaním zeleniny či ovocia, alebo aj správnou starostlivosťou o potraviny..
Tak som sa rozhodla, že aj ja prispejem svojou snahou k lepšiemu svetu. Prvou voľbou bolo samozrejme pestovanie. Vďaka Ikea Bratislava som si veľmi rýchlo zadovážila základné potreby na domáce pestovanie (niečo som už mala odskúšané z minulého roku) a zbytok bola hračka.A ako na to? Tak napríklad, ak máte balkón alebo ideálne záhradku, (no tak aspoň miesto blízko okna), vypestujte si vlastné bylinky, alebo jahody či paradajky! Ja si na balkóne spolu s deťmi pestujem vlastnú mini úrodu. Zasiali sme semienka byliniek, reťkovky, hrášok, špenát, paradajky a jahody. Teraz poctivo polievame (viď Dorotkin kalendár) a ochkáme nad každou novou stonkou, ktorá vykúka z pôdy!
Podrobnejší návod, ako začať s vlastným pestovaním nájdete napríklad na stránke venovanej celej problematike udržovateľného domova udrzatelny-domov.sk, ktorú pripravila IKEA.
Plus čoskoro čakajte môj ďalší ekologický príspevok.
A kto chce ešte viac, sledujte instagram a #ikeagogreen.

fotky ja na iPhone a FujiFilm X-T1
2 komentáre:

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)