pondelok 11. apríla 2016

Be green #2!Ako som nedávno sľúbila, je tu pokračovanie mojej snahy byť viac priateľská k životnému prostrediu. Už som písala o pestovaní, ktoré je viac menej sezónna záležitosť.
Triedenie odpadu je však celoročne užitočná vec (I keď ešte užitočnejšie by bolo, odpad zbytočne nevytvárať! A tak napríklad hneď nevyhadzujte prasknutú šálku.. nápad, čo s ňou je na instagrame). Ja ako obyčajný smrteľník žijúci v meste v paneláku, mám trochu obmedzené možnosti triedenia odpadu. Ak je však snaha, všetko sa dá.
Triedim odpad už roky a beriem to ako absolútny základ našej domácnosti a naučila som na to aj deti. Do skrinky pod drezom sa mi zmestia tri koše: na plasty, papier a komunálny odpad. Sklo má svoje miesto na balkóne v elegantnom žltom koši.
Deti mali v izbe donedávna len jeden veľký kôš. No hádzali doň všeličo a mne sa už potom ten mix nikdy nechcel triediť... Rozhodla som teda dokúpiť aj deťom do izby menšie plastové koše na aspoň základné vytriedenie papiera a plastu. Na koše som ešte vyrobila jednoduché popisky, aby bolo jasné, kde má odpad svoje miesto.
Ak vás ekologická téma zaujala a chceli by ste vedieť viac, navštívte stránky udrzatelny-domov.sk. Nájdete tam veľa užitočných informácií a nápadov, ako svoju domácnosť viac spriateliť so životným prostredím.

výrobky Ikea
fotky ja na FujiFilm X-T14 komentáre:

 1. Čím víc takových článků, tím lépe! Blogy mají "moc" a kdyby tyhle články nakoply alespoň pár lidí, byla by to paráda! :) Takže TŘÍDĚNÍ ZDAR! :)

  Lucka www.sleepy-cat.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nam chyba akurat na sklo, to nosik po kuskoch rovno do kontajnera a celkom sa mi tvoj napad paci. Asi budem opakovat:-)
  Inak mame na plast aj papier presne tieto, akurat vacsie.
  A este by ma zaujimalo, odkial mate tu drevenu podlahu, ideme zveladovat balkon a nieco taketo by sa nam tam hodilo. Dik. K.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kludne opakuj!
   a podlahu sme kupili asi 2 roky dozadu v Baumax/Hornbach alebo taky ten hobby market. predavaju uz hotove podlahove krytiny.. len som ju natrela na bielo a podla potreby napilila, aby presne pasovala na nas balkon :)
   nieco podobne ako tieto ikea: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/departments/outdoor/21957/

   Odstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)