štvrtok 5. novembra 2015

Brighton, you know?!
Cez jesenné prázdniny sme vzali deti a moju mamu na väčší (aspoň počtom zúčastnených) výlet do Londýna. Bývali sme v naozaj krásnom byte v klasickej anglickej radovej zástavbe (fotky na instagrame tu a tu). Prvý deň sme obehali, na mamine želanie, všetko okolo kráľovského dvora.
Druhý deň sme naplánovali výlet k oceánu. Veď do Brightonu je to len cca hodinka vlakom z Victoria station. Spiatočný dospelý lístok stojí okolo 25 libier, deti boli za 2 libry. Zhruba som tušila, čo na nás čaká v obľúbenom anglickom letovisku už od viktoriánskej doby. Výsledok bol však tisíckrát krajší! Obrovské pobrežie a široké pláže vás lákajú, no voda dosahuje v lete maximum 17°C, takže sa kúpu možno len domáci otužilci. Pre nás je to teplotne tak na vetrovky.
Najväčšou atrakciou v Brightone je malebné mólo, na ktorom je postavený extravagantný kráľovský pavilón v indickom štýle. Táto nádhera má už vyše 100 rokov a je stále okúzlujúca. Kúpili sme si cukrovú vatu a palacinky a lístok na veľké ruské kolo, z ktorého sme mali krásny výhľad na celý Brighton a pobrežie.
No a na záver dňa sme sa ešte prešli po slávnej Jubilee Street, tak ako sa na fanúšikov Nicka Cave patrí.

Fotila som ja opäť na jednorázový foťák, tak snáď vám nevadí záplava fotiek.


7 komentárov:

 1. Krásne! Tiež som bola v septembri pri oceáne, v južnom Anglicku, ale skôr som obehala prírodné krásy. Anglicko je krásna a zároveň strašne underrated destinácia podľa mňa :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásne fotky, krásne dievčatá, aj ja sa chystám do Londýna a už teraz sa teším, čo všetko by som mohla vidieť :) mala by si záujem o vzájomné sledovanie? :)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je krásný místo! Tam se taky budu muset vypravit :)

  OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)