pondelok 7. septembra 2015

Rent unique places to stay from local hostsOk toto je asi naozaj posledný príspevok ešte s témou dovolenky. Niektorí ste chceli vedieť, ako sme bývali a moje tipy. Celý náš tohtoročný výlet sa mi podarilo zohnať ubytovanie len cez airbnb.com (vlastne prvú len tranzitnú noc sme prespali v hotelovom apartmáne v talianskom mestečku Tarvisio). Airbnb.com je moja prvá voľba, najmä ak cestujeme s deťmi. Máme radi priestor a súkromie a čosi viac ako len hotelovú izbu. Self service nám neprekáža.

Druhá naša zastávka už bola aj jemne poznávacia. Mali sme pooobedie na krásnu Veronu. Obvykle sa byty cez airbnb prenajímajú na viac ako 2-3 noci, no tu bola možnosť prespatia len na jednu noc, tak prečo nie.
 link na byt  Hlavnou dovolenkovou destináciou bola francúzska riviéra. Na 10 dní pobytu moju predstavu zhruba spĺňal tento dom s bazénom v kopcoch nad Cannes.
link na dom
Po rekreácii na riviére sme sa presúvali na 4 noci do Milána. Vybrala som byt s veľkou terasou v krásnej lokalite pri kanáli Navigli.
link na byt  
Poslednou našou zastávkou boli Benátky. Odkedy sme pred troma rokmi objavili Ugov byt, inam už vlastne nechodíme. Je to taký náš letný benátsky bytík. Ugo to už má však dosť vychytené, takže treba rezervovať v predstihu.
link na byt


Na záver môj malý tip, ak premýšlate nad ubytovaním u lokálnych hostiteľov. Venujte pozornosť aj recenziám bytov, ak sú k dispozícii. Nájdete ich nižšie pri ponuke. Často sa z nich dozviete aj veľa užitočných a doplňujúcich informácii od hostí, či už o lokalite, susedoch, čistote, samotnom zariadení bytu či domu alebo o majiteľovi atď. Keďže sú pre mňa recenzie veľmi dôležité, vždy využijem možnosť a svoju recenziu na ubytovanie tiež napíšem.

prvá a tretia fotka ja, ostatné airbnb.com

2 komentáre:

  1. skoda ze na taketo krasne byty treba taky brutalny rozpocet :(

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. no je to noclah pre 4 a viac ludi - v porovnani s hotelovymi izbami napriklad / kde musis uz platit 2 izby / sa mi ceny nezdaju az tak brutalne..

      Odstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)