piatok 28. augusta 2015

what to do in Venice?





Mám pre vás jeden malý tip, čo ešte podniknúť v Benátkach, ktorý sme si tento rok aj sami vyskúšali. Ako posledná naša letná dovolenková zastávka boli Benátky - teda vlastne hlavne Biennale umenia. Mali sme na celý pondelok a utorok na výstavy, lenže som to trošku nedomyslela a v pondelok mali Biennale zatvorené. Nuž čo s voľným dňom?
Zbalte si do tašky uterák a plavky (pre slabšie pokožky aj opaľovací krém!), kúpte si lístok na "loďobus" - jedna jazda na osobu 7,50€ (žiaľ lacné mesto to nie je) a nechajte sa odviezť na blízky ostrov Lido di Venezia. Hneď na začiatku promenády si požičajte bicykle. Majú aj detské aj elegantné dámske aj také tie smiešne šlapacie vozízky pre 4-6 osôb. Odvezte sa kúsok ku niekoľko kilometrov dlhej a čistej piesočnatej pláži. Natiahnite uterák a užívajte chvíľu slnko, príjemné more, alebo sa kúsok prejdite po pláži a natrafíte aj na tie skvelé plážové domčeky. Pre deti máte na pláži nachystaných tísícky rôznych mušlí. Pozor, za slnečník s dvoma lehátkami tu zaplatíte až 29€ (túto sumu doporučujem investovať radšej do bicyklov).
Po hodinke či dvoch sa s plážou rozlúčte a pekne podľa vyfasovanej mapky ostrova, si ho celý prebicyklujte. Ostrov je dlhý cca 11km a je to pohodová rovinka a príjemná jazda. Kúpte si na neskorý obed šalát a sadnite si na múrik k vode s úžasným výhladom na celé Benátky. Na siedmu vráťte bicykle a perfektný relaxačný deň v Benátkach ďaleko od davu turistov, sa pomaly končí. Za 5 hodín požičania štyroch bicyklov sme zaplatili 38€.
bonus fotka na instagrame 

fotky na iPhone 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)