štvrtok 11. decembra 2014

NEHERA

Nedávnom som zachytila šum ako: relaunch českej značky atď. Ale až včera som si to konečne ani neviem odkiaľ kam preklikala. Poviem vám, zostala som ohúrená a zároveň zahanbená, že som si až teraz všimla niečo tak dobré a ešte aj domáce. Ale poďme od začiatku.

Jan Nehera (1899-1958) bol jedným z najtalentovanejších československých podnikateľov prvej polovice 20. storočia. Jeho továreň na ready-to-wear odevy so sídlom v Prostějove, bola založená v roku 1923 a zamestnávala stovky ľudí.
Prvý veľký obchod Nehera bol otvorený v roku 1931 v Prahe a počas nasledujúcich rokov otvorili ďalších 130 obchodov v Československu, ale aj vo Švédsku, Nórsku, Rusku, USA, severnej alebo južnej Afrike, atď. Nehera bol veľký vizionár. Vo svojich obchodoch ponúkolal nielen konfekciu pre dámy, pánov a deti, ale aj služby, ako je napríklad šitie na mieru, čistenie a žehlenie.V roku 2013 módny dom Nehera začal ožívať s odkazom na svoje remeselné dedičstvo. S novým dizajnérskym tímom (Samuel Drira sa nedávno stal kreatívnym riaditeľom značky. Má za sebou spolupráce s módnymi domami ako The Row alebo Hugo Boss) prináša Nehera avantgardný smer spolu s elegantnou klasikou. Odevy sú vyrábané v niektorej z tovární, ktorú pôvodne založil Jan Nehera. Veľký archív značky poslúži ako zdroj inšpirácie a je základom Nehera štýlu.


Tak čo poviete? Dúfam, že ste rovnako nadšení ako ja! Pre viac informácií klikajte na stránku nehera.com. Chystajú aj eshop - celkom by ma zaujímali ceny. Tak snáď čoskoro zistíme, či máme šance vlastniť čosi NEHERA.

fotky nehera.com

4 komentáre:

 1. Až na to, že to je tak trochu divné a sick vo vnútri a fungovaní tejto značky teraz.
  Viem od dizajnéra, čo s nimi spolupracoval. Takže ja mám trochu zmiešané pocity..
  Pripadá mi to strašne divne tajuplné

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. divne tajuplné? to znie dobre :P ...ale asi nebude teda. a som zvedavá

   Odstrániť
 2. Myslim si, ze ceny výrubu vysoko het, ale každopádne sa na tie veci velmi prijemne pozerá :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dojem mám z toho super - vyzerá to všetko úžasne - ale tiež s myslím že ceny pre nás to nebudú :))

  OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)