štvrtok 12. júna 2014

the best part

Ďalšia zábavná časť výletov je zhromažďovanie vecí, suvenírov (nemyslím magnetky, i keď deťom sme priniesli retiazky s príveskom Eiffelovky). Základ je - nenavštevovať obchody u nás dostupné. Tak som zamierila do cenovo veľmi dostupného &otherStories pre sandále, ľahučké košelové šaty, tieto topánky a ceruzku na oči.. od domáceho L'Oréal som si priniesla dva laky u nás v stále nedostupných odtieňoch. Knihu so starými fotkami Paríža, plagát od pouličných, stánkových predavačov pri Seine a samozrejme sme nevynechali (žiaľ už turistami prepchatý) colette, kde nás hneď upútal balíček, že nevieš, čo kupuješ - vo vnútri boli samé hovadiny ako guma, lízatko, cukríky, ceruzka.. :). z tohto kníhkupectva som si odniesla moju srdcovku "Gone with the wind" rok vydania 1941. No a pekne erotický lui v Paríži len za 3eurá,  no nekúp to.

The fun part of traveling is bringing all the souvenirs back (I don’t mean souvenirs like fridge magnets but we brought chains with Eiffel tower charms to our kids). The trick is to go to the stores that you cannot find at home. So I went to the very affordable & Other Stories for my sandals, comfy shirt dress, these shoes and an eye liner.. In the French L’Oréal I got two nail polishes which are still not available here. A book with old pictures of Paris, a poster from the street sellers at Seine and of course we could not skip colette ( unfortunately full of tourists) where a mystery package got our attention, it was full of random stuff like rubber, candy, pencil…) At this book store I had to buy my favorite " Gone with the wind"  from 1941 and erotic magazine lui for 3euros was a must.foto ja na iPhone


2 komentáre:

  1. ne že bych to dokázala dodržet zcela, ale taky se snažím pořizovat věci jen z obchodů, co tu nemáme....a pak samo všechny random suvenýry=)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. I really like this post.

    ♡ Would be happy to have you as a visitor on hug-you.com

    OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)