streda 5. februára 2014

Hello Mr. FitzgeraldDo konca týždňa si dáme tri rýchle príspevky v znamení čiernej. Dnes čierne len pozadie, ale počíta sa :). Prvého Fitzgeralda som čítala až teraz celkom nedávno -jeho zbierku poviedok Takový pěkný pár a sa mi veľmi zapáčil. Obdobie v ktorom sa všetko odohráva, jeho štýl písania, autobiografické prvky, poviedky plné a plnšie osudových lások, stretnutí a životných poznaní. Navyše všetkých pánov Fitzgeraldov u nás doma máme z antikvariátu a tie knihy proste voňajúú.

Till the end of the week we are going to have three quick posts with the theme black. Ok today only the background is black but still that counts. Recently I red my first Fitzgerald short story collection and I liked it very much. The era of the story, writers style, some autobiographic features, the stories full of love, rendezvous  and life wisdoms. We got all the books by Mr. Fitzgerald in a second hand bookstore, they just have the certain smell.

foto ja na iPhone


6 komentárov:

 1. Taky mám ráda knihy z antikvariátu. Ale Fitzgeralda, přiznám se, jsem ještě nečetla.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som minule zabludila do jedneho skveleho v Prahe a stravila som tam mozno aj dve hodiny a odchadzala som skvelym ulovkom od Remarqa. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zbožňuji Fitzgeralda! I paní Fitzgeraldovou :) Dokonce jsem psala i kratičkou recenzi na Gatsbyho :)
  http://readerspublicdiary.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Velkého Gatsbyho a Něžná je noc mám stejné antikvariátové vydání .)

  OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)