utorok 26. októbra 2010

LV

     These Louis Vuitton shoes from collection Fall/Winter 2010-2011. For me , absolutely beautiful. I love them for the retro heel, but the stupid owersized bow is the best !  They exists in so many different colors and materials (satin, leather, velvet...) And finally, you can also choose the height of the heel. So what do you mean, which are the best ?
     Tieto Louis Vuitton topánky z kolekcie Fall/Winter 2010-2011. Pre mňa sú absolútne najkrajšie. Ani neviem, čo sa mi na nich tak páči, či ten retro opätok, alebo to že existujú v toľkých rôznych farbách a  materiáloch (satén, zamat, koža... ). Asi tá hlúpa veľká mašľa ma na nich baví najviac! Nakoniec si môžete vybrať ešte aj výšku opätku. Tak čo myslíte, ktoré sú najlepšie?

photos by me on iPhone A nazáver : workoholik povedal, že ak sa naučím na opätkoch, môžem si vybrať !!  Začínam trénovať:))


4 komentáre:

 1. omg! i love them!!!!
  thank you for passing by and leaving your sweet comment! i'm happy you liked my blog! remember you can keep in touch with my blog via blogger, bloglovin or facebook!

  xoxo from rome
  K.
  http://kcomekarolina.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Thank you for the comment on my blog! I hope you're a new follower :)

  I LOVE LOVE LOVE LV- one of my favorite designers.
  I'll be back for sure!

  XXXO
  M

  http://tastesandstyle.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Božský Louis Vitton!Sen mnoha žen a dívek :-)Můj samozřejmě také! :-)

  http://yasmine-yasminka.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť

Napíšte komentár/Write your comment, thank you :)